DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA – ponúka všetko o čom snívate.

Dominikánska republika sa nachádza v srdci Karibiku. Na severe je obmývaná modrými vodami Atlantického oceána a na juhu Karibským morom. Spolu s republikou Haiti sa delí o rajský ostrov La Hispaniola. Je to druhý najväčší ostrov Antil a nachádza sa v centre skupiny ostrovov.

14

Existuje iba málo miest, kde sa ľudia stále smejú a majú rozžiarené pohľady. Dominikánska republika je jedným z takých miest. Je to oáza svetla, vôní a farieb. Tu sa môžete naplno uvolniť, tancovať v rytme merengue vo sviežom vánku pod palmami, alebo ležať v smaragdovo zelenej vode a odpočívať v teplom piesku, prípadne zažiť skutočný zážitok pri vodných a adrenalínových športoch a ostatných aktivitách. V Dominikánskej republike sú možné všetky druhy voľnočasových aktivít.

Hlavným mestom je Santo Domingo patriace do svetového dedičstva UNESCO, ktoré si uchovalo nádheru niekdajších koloniálnych časov. Krásne budovy tejto doby môžno s hrdosťou prehlásiť, že boli prvými budovami Nového sveta. Jedná sa o kozmopolitné a dynamické mesto s veľkou minulosťou.

img_0044  img_0084

Dominikánska republika sa odlišuje od ostatných tropických ostrovov svojou zemepisnou pestrosťou a meniacimi sa obrazmi krajiny. V Dominikánskej republike ležia najvyššie hory Antil a najväčšie jazero, najhustejšie tropické lesy, národné parky a chránené krajinné územia, najsuchšie, takmer púšť pripomínajúce miesta, príkre pobrežie Atlantiku a pokludné karibské zátoky, ktoré patria k najkrajším na svete.

Medzi obľúbené atrakcie Dominikánskej republiky patria:

Svadobné cesty.
Srdce Karibiku je synonymom radosti zo života a vášne. Je tu 650 km rajsky krásnych a osamelých pláži k zamilovaniu, romantické noci, srdeční ľudia, chutná gastronómia, prírodné parky, vodné športy, dobrodružstvo, hotely a všetko čo Vás napadne, pre najkrásnejšie dni Vášho života.

dominika_wedding-180x135  dominika_wedding_top_1-180x138
Rodinná dovolenka.
Vychutnajte si raj pre malých i veľkých: pláže s teplou a kľudnou vodou, atrakcie a aktivity pre deti a dospelých bez rozdielu veku, srdečných ľudí, bujnú vegetáciu, exotické zvieratá, špičkový golf, remeslá a hotelové komplexy s rozsiahlou infraštruktúrou, kde si môžete užívať bezpečnú a radostnú dovolenku.

IMG_0763 IMG_0770

Dobrodružstvo.
Pre tých ktorí milujú adrenalín a trúfajú si vyliezť na najvyššiu horu Karibiku, ponoriť sa do tajomných hlbín mora, vyskúšať si rafting, máte radi pešiu turistiku, rybárčenie, chcete spoznať niektorý z 19 národných parkov a chránených krajinných území, všetko je Vám k dispozícii. Treba sa iba zbaliť a vyraziť.

IMG_0672    IMG_0674

Pred cestou na koni k El Limon        Vodopád El Limon – Región Samaná

Severné pobrežie – PUERTO PLATA.
Toto miesto bolo dejiskom, kde sa odohrávali prvé a najdôležitejšie udalosti objavenia Ameriky. Toto mesto pomenoval v roku 1493 sám Krištof Kolumbus. Puerto Plata je hlavným mestom Jantárového pobrežia, kde sa nachádza vo veľkom množstve táto pôvodne borovicová živica z obdobia treťohôr, ťažiaca sa v tunajších doloch.

IMG_0577

Veľmi obľúbeným celodenným výletom  z Puerto Plata je výlet na Paradise Island – miniatúrny ostrovček Cayo Paraiso. Dostanete sa tam rýchlym člnom v štýle Jamesa Bonda. V cene takéhoto výletu je obed a výbava na šnorchlovanie. Okolo ostrovčeka je bohatý podmorský život. Na ceste späť navštívite chránenú prírodnú oblasť s hustými porastami mangrovníkov. Vrele doporučujem, stojí to zato.

IMG_0721  IMG_0727

Dobrodružstvo môže začať. Obujte si trekové topánky, potápačské plutvy alebo topánky na golf a pokúste sa prekonať samých seba. Kanoing, windsurfing, potápanie, golf … čaká iba na Vás. Na záver vynikajúce jedlo a prekrásne pláže a opätovné nabratie nových síl. Ponuka je nekonečne pestrá.

Na severnom pobeží čaká na Vás poloostrov SAMANÁ. Tu sa môžete ponoriť do nedotknutej prírody. Každým ďalším krokom sa dostanete do kráľovstva života vôní a farieb a podivuhodnejších miest. Na tomto zvláštnom mieste sa od nepamäti stretávajú (od januára do marca) obrovské vráskavce dlhoplutvé nazývané tiež keporkaky – veľryby dosahujúca dĺžky 12 – 17 metrov s hmotnosťou 25 – 30 ton, ktoré sem migrujú každoročne z Grónska, aby sa tu párili a rodili mláďatá.

IMG_0625

Poloostrov Samaná – čistá príroda, prekrásne zátoky s kokosovými palmami je známy svojimi osamotenými plážami a tancom páriacich sa keporkakov, ktorých je možné v danom období sledovať zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Samaná má toho veľa na ponuku. Las Terrenas na severe je najväčším turistickým centrom s hotelmi, reštauráciami a potápačskými centrami. Je to oblasť ideálnych možností pre turistiku zameranú na prírodu.

Východné pobrežie – PUNTA CANA.
Rajské pláže, tajomné morské dno, vynikajúce golfové ihriská a rezorty najvyššej kvality vybavené všetkým, čo potrebujete k prežitiu tej najlepšej dovolenky, nezabudnuteľné svadby či svadobné cesty. Nachádzajú sa tu najznámejšie a najobľúbenejšie pláže, ktoré sa radia medzi tie najkrajšie na sveta i
UNESCO. Costa del Coco, ako nazývajú Kokosové pobrežie meria viac ako 40 km jemných piesočnatých pláži, s vysokými kokosovými palmami, kľudnou vodou, domácou vegetáciou a k tomu veľa, veľa slnka. Tvorí ho viacero pláži, z ktorých najznámejšia je pláž Bavaro. Do tohto prostredia harmonicky zapadajú luxusné hotelové komplexy.

5049785-bavaro-princess-all-suites-resort-spa-casino
Výlet na ostrov Saona a do Východného národného parku – to sú iba niektoré atrakcie tohoto prekrásneho regiónu.

La Romana, toto nezabudnuteľné mesto môže byť pre Vás ďalším vynikajúcim typom na východnom pobreží, ktoré sa oplatí navštíviť. Golfové ihriská, športoviská, idylické pláže, mimoriadne miesta na potápanie, rybárčenie a jeden z desiatich najlepších turistických rezortov sveta robia z La Romana ideálne miesto, kde si Váš pobyt určite vychutnáte.

img_0096  img_0138
K ponuke je tu bohatá paleta výletov z ktorých pre krátkosť spomeniem len niektoré : Bayahibe, ostrov Saona a Východný národný park, ostrov Catalina.

Výlet na ostrov Saona patrí medzi skutočné lahôdky. Čaká na Vás najväčší a najkrajší ostrov DR. Plavba katamaranom zo zátoky Bayahibe trvá jeden a pol hodiny. Počas plavby si budete užívať slnenie, k vašej dobrej pohode je pripravené dobré pitie – cuba libre i nealko nápoje, dominikánska hudba. Pod vedením dominikánskych tanečníc a tanečníkov si môžete zatancovať bachatu, salsu i merenque.

img_0021  img_0020
Na samotnom ostrove vás čaká nie len chutný obed a neobmedzené množstvo nápojov, ale i belostná pláž. K dispozícií sú lehátka a v tieni kokosových paliem môžete relaxovať, alebo môžete stráviť pobyt kúpaním prípadne prechádzkou po pláži.

img_20161013_131019  img_20161013_131234
Na spiatočnej ceste z ostrova Saona, ktorú absolvujete na rýchlych adrenalínových člnoch sa zastavíte v priezračnej plytkej lagúne, kde vás čaká kúpanie a fotenie s veľkými červenými hviezdicami.

img_20161013_110317  img_20161013_105802

Neďaleko La Romana sa nachádza malý ostrov Catalina. Je tu 1 km dlhá pláž bez zástavby, vhodná na opaľovanie, k odpočinku pod nádhernými kokosovými palmami poskytujúcimi jedinečný pohľad na koraly, kde je možné si zaplávať, šnorchlovať, alebo sa potápať medzi exotickými rybami.

Tých zaujímavých a nádherných miest či už je to samotné koloniálne hlavné mesto Santo Domingo na Juhovýchodnom pobreží, alebo neďaleká Boca Chica a Juan Dolio určite stoja zato nasiať atmosféru dominikánskeho životného rytmu.

Pre tých ktorý majú záujem spoznať hlbšie túto krajinu na Juhozápadnom pobreží a vo vnútrozemí a hlavne ich veľký počet národných parkov budú určite okúzlený a odnesú si domov nesmierne množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Dôležité informácie :

Časový posun: k stredoeurópskemu času: zima: -5 hodín/leto: – 6 hodín.

Vstupné požiadavky: bez ohľadu na štátnu príležitosť musí mať pas cestujúceho do DR platnosť 6 mesiacov od dátumu príchodu. Pre každý pobyt o maximálnej dĺžke 30 dní je potrebné si zakúpiť turistickú kartu za 10 USD/€ pri vstupnej pasovej kontrole.

Mena: oficiálnou menou je dominikánsky peso. Môžete si priniesť aj Euro a nemusíte meniť doláre. Potom v niektorej z bánk si vymeňte Euro na pesos aby ste predišli pri platbách za služby, alebo tovar zaokrúhľovaniu a neoficiálnym menným kurzom. Debetné, alebo kreditné karty prijíma väčšina obchodov.

Klíma: priemerná teplota je 27 ºC. August je najteplejší mesiac a január najchladnejší. V lete sa najvyššie teploty pohybujú okolo 34 ºC, najnižšie teploty v zime okolo 18 ºC s výnimkou horských oblastí, kde teplota klesá až k nule.

Elektrické napätie: 110 V/60 Hz podobne ako v USA. Doporučujeme si so sebou priviesť adaptér do zásuviek. Európske prístroje s elektrickým odporom (fény, depilátory) nie je možné použiť. Tu je nutné použiť menič napätia zo 110 V na 220 V.

Telekomunikácie: pokiaľ sa týka telekomunikácie, tak Dominikánska republika sa nachádza na špici z latinskoamerických krajín. Vo všetkých turistických oblastiach krajiny sú telekomunikačné centrá.Väčšina európskych telekomunikačných spoločností poskytuje pripojenie na miestnu telefónnu sieť.

Lekárska starostlivosť: verejné a súkromné nemocnice v blízkosti turistických oblastí disponujú leteckou záchrannou službou. Lekárska služba funguje v hoteloch i nonstop lekárne vo všetkých mestách.

Taxi : pred vstupom do hotela na letisku a autobusovými zastávkami sa nachádzajú informačné tabule, kde si môžete vyčítať cenu v rôznych zónach. Neexistujú žiadne elektronické taxametri, cenu si treba s vodičom vopred dohodnúť.

Praktické rady: buďte veľmi opatrný pred silnými slnečnými paprskami. Vodu pite výlučne balenú. Pokiaľ ide o nákupy, obľúbené sú cigáry, rum samozrejme vynikajúca dominikánska káva, šperky z jantáru, pestré maľby, figúrky a predmety z guajakového dreva … Oficiálnym úradným jazykom je španielčina, v turistických oblastiach sa však dohovoríte aj anglicky, francúzsky, nemecky a taliansky.

Dominikánska republika – romantická dovolenka v tropickom raji, jedna z periel Karibiku.
Ak ste ešte nestihli objaviť túto krajinu plnú kontrastov, tak doporučujem zaradiť si ju do svojho výjazdového kalendára. Garantujem Vám, že tento exotický kokteil zanechá vo Vás nezabudnuteľný zážitok na celý život.

Nechajte sa inšpirovať krátkym videom:

 

V prípade akýchkoľvek otázok volajte, alebo pošlite e-mail:

mobil: 0905 277 763
e-mail : sefcik.stefan@gmail.com

cestujemvyhodne

 

 

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.