THAJSKO – KRABI jedna z najkrajších provincií Thajska

 

THAJSKO, PROVINCIA KRABI, Ao Nang – KRABI RESORT ****

 

Krabi Resort

Thajsko je dnes symbolom lacnej exotiky pre západný svet.

Chystáte sa na dovolenku do Thajska a premýšľate nad tým, ktorú časť tejto nádhernej krajiny navštíviť ?

Pri mojich pracovných výjazdoch v r. 2007 a 2011 som v rámci programu “najkrajšie pláže Južného Thajska” mal možnosť 2 x navštíviť okrem iného aj provinciu KRABI, ktorá zanechala vo mne hlboké a nezabudnuteľné zážitky a veľmi rád sa sem vraciam. Medzi hlavné pobytové miesta v provincii Krabi patria Ao Nang, Railay Beach, Ko Phi Phi a Ko Lanta.

Prečo dovolenkovať práve v Krabi.
Oblasť Krabi patrí určite medzi najkrajšie a najmalebnejšie svetové dovolenkové destinácie. Ponúka vynikajúce biele pláže lemované neuveriteľnou scenériou tvorenou jedinečnými krasovými útvarmi zvanými mogoty. Panoramatické výhľady a výlety na okolité exotické ostrovčeky vo Vás určite zanechajú nezabudnuteľné dojmy. Provincia Krabi je vzdialená približne 850 km od Bangkoku a 120 km od známeho strediska Phuket.

thajsko-mapa

Thajsko som si zamiloval a takmer na deň presne som sa opäť po roku vrátil do tejto nádhernej krajiny. Pred rokom som navštívil ostrov Ko Chang, kde mojim prechodným bydliskom na dobu 14 dní sa stal hotel Centara Koh Chang Tropicana Resort ****, ktorý som popísal v mojom predchádzajúcom blogu.

Tentokrát moja voľba padla na oblasť Krabi, letovisko Ao Nang.

Všetko to začalo ešte v auguste 2017.
Pôvodne sme si spiatočné letenky v predstihu zabezpečili u leteckej spoločnosti Qatar Airways s odletom z Budapešti cez Dohu na Krabi. Po viac násobných korekciách v odletových časoch v Dohe zo strany Qatar Airways sme pristúpili ku k zmene letového plánu.
So súhlasom leteckej spoločnosti sme nakoniec realizovali trasu Viedeň – Doha – Krabi smerom tam a naspäť po trase Krabi – Bankogkok – Doha – Viedeň.

IMG_20180326_110524
Letisko DOHA, príletová hala

Pri výbere hotela v letovisku Ao Nang sme kládli dôraz, aby to bol hotel pokiaľ možno čo najbližšie k pláži s dobrým pomerom kvalita/cena a samozrejme dobré recenzie.

V konečnom dôsledku pri našej selekcii sme sa rozhodli pre hotel KRABI RESORT ****, ktorý je priamo na pláži a vyhovoval našim predstavám.

Po vybavení všetkých nevyhnutných formalít sme spolu s manželkou 11. marca 2018 vyrazili na cestu.

Po prílete na letisko Krabi, ktoré ma zhodou okolností rovnaký názov ako je názov provincie sme si zabezpečili priamo v objekte letiska transfer minivanom v cene 150 Bth/os. od spol. Shuttle bus, ktorá nás doviezla priamo do nášho hotela .
Okrem ponuky na prepravu zo strany hotela, ktorej cena sa pohybuje 500 až 600 Bth je možné využiť aj iné možnosti ako napr. taxík za cenu 500 Bth. Transfer trvá cca 45 minút. Okrem toho premáva z letiska do Ao Nang aj verejná pravidelná linka, ktorej cena je taktiež 150 Bth/os, avšak cesta trvá min. 1,5 h.

krabi-bus-letisko-Ao_Nang
Verejná hromadná doprava na trase Krabi letisko – Ao Nang

Základné informácie:

Samotný Ao Nang – mesto
je menšie plážové letovisko s desiatkami hotelov a ubytovacích kapacít ponúka dostatok reštaurácii a obchodíkov a dokonalý servis služieb lokálnych cestovných kancelárií. Je východzím bodom pre výlety do vnútrozemia a na okolité ostrovy.

Ao Nang Beach – mesto
je asi 1 km dlhá “mestská pláž” oddelená od pásu obchodov a reštaurácií betónovým mólom a cestou. Kotví tu rada lodí.

IMG_20180314_104007

Ao Nang Beach – juh
je asi 1,5 km dlhá krásna pláž od križovatky cesty až k vysokej kolmej skale, ktorá ju démonicky rámuje. To je miesto, ktoré se dá s kľudným svedomím každému doporučiť. Nie sú tu ani slnečníky ani lehátka, zato promenáda, plážové masáže a reštaurácie.

Poznámka;
promenáda sa stala aj pre nás veľmi obľúbeným miestom, kde sme chodili veľmi často na večere servírované v príjemnom prírodnom prostredí, sprevádzané hudbou, resp. vo vyhradených termínoch aj živým programom. Je to zároveň aj miesto, kde si môžete dopriať pravú thajskú masáž.

Hotel KRABI RESORT ****
mojím prechodným bydliskom na dobu 13 nocí sa stal KRABI RESORT ****.

Tak ako som v úvode uviedol ma veľmi výhodnú polohu, nachádza sa priamo na pláži Ao Nang na jej severnom okraji. Je to jediný hotel v Ao Nang, ktorý ponúka priamy prístup na krásnu pláž s jemným pieskom a s pozvoľným vstupom do mora. Je v pešej dostupnosti blízko reštaurácií, barov a obchodíkov. Hotel je umiestnený v nádhernej udržiavanej záhrade.

Toto ubytovanie má jedno z najlepších hodnotení lokality na Aonang Beach! Hosťom sa páči viac v porovnaní s inými možnosťami ubytovania v tejto oblasti a preto sme si ho zvolili aj my pre našu plážovú dovolenku.

Hotel ponúka rôzne typy ubytovania:
* Deluxe bungalow
* Deluxe bungalow Sea View
* Deluxe hotel
* Luxury Villa
Všetkých 170 klimatizovaných izieb v rezorte Krabi je komfortne zariadených v thajskom štýle, lokalizovaných v budovách hotelového typu, alebo v tradičných bungalovoch rozptýlených po hotelovej záhrade.

 

Krabi-Resort2

krabi-resort4

IMG_0784

Izba typu Deluxe hotel, ktorú sme si prenajali na prízemí bola vybavená:
priestrannou kúpeľňou so sprchou a vaňou doplnenou o župany s papučami,  individuálne ovládanou klimatizáciou, s veľkou manželskou posteľou, plne vybavený minibar, satelitná TV s plochou obrazovkou, trezor, sušič vlasov, rýchlovarná kanvica pre káva/čaj, telefón, WIFI, široko pásmový prístup na internet, súkromná terasa so sedačkou a stolíkom s pohľadom na bazén.

IMG_0876 IMG_0881

KRABI RESORT **** ponúka svojím hosťom:
súkromnú pláž, 2 reštaurácie a 2 bary pri bazéne, 2 vonkajšie bazény, detský bazén, bezplatný vysoko-rýchlostný internet (WiFi), detský klub s rôznymi aktivitami pre deti, čistiareň, fitnes centrum, konferenčné a banketové miestnosti, dopravu z letiska/na letisko, reštaurácia rezortu The Boat, počas celého dňa ponúka thajskú a medzinárodnú kuchyňu, každý z hostí si môže vychutnať osviežujúce nápoje v bare na pláži a pri bazéne.

Hotel KRABI RESORT je veľmi aktívny aj v organizovaní rôznych akcií.
Takmer na dennej báze sa tam konajú rôzne akcie, ktorých svedkom sme boli i my počas nášho pobytu. Priamo na pláži sme boli účastníkmi svadobného obradu dvoch mladých ľudí, ďalej akcia pod názvom ” Full Moon Night Party”.

IMG_20180312_140737

Veľkou udalosťou pre nás počas nášho pobytu v rezorte bola súťaž Miss Grand Krabi 2018, ktorá za účasti poroty prebiehala spolu so sprievodným programom v priestore hlavného bazéna spolu s bohatým rautom pre hostí.
Zúčastnili sa ich dievčatá reprezentujúce rôzne hotely aj média z oblasti Krabi. Bol to pekný večer, v príjemnej atmosfére a bolo sa na čo pozerať.

IMG_0851

IMG_0860

Pre milovníkov plážovej dovolenky je KRABI RESORT tou najlepšou voľbou.
Ako som v úvode naznačil hotel ma priamy vstup na svoju vyhradenú pláž, ktorá sa spolu s  rezortom  nachádza na severnom okraji Ao Nang Beach. Hostia majú k dispozícii lehátka a nepotrebujú žiadne slnečníky nakoľko sú v tieni stromov.  Plážový bar, ale i možnosť kultivovaného posedenia pri konzumácii občerstvenia a jedál je vítanou službou zo strany hotela.
Pláž s jemným pieskom a s pozvoľným vstupom do mora je vhodná pre neplavcov ale aj pre rodiny s deťmi.

IMG_0771

IMG_0802

IMG_0874

Hlavnou devízou letoviska Ao Nang a Ao Nang Beach je, že je to východiskový bod pre absolvovanie jednodňových lodných výletov do blízkeho, alebo vzdialenejšieho okolia.
Veľmi obľúbené sú One Day Tour 4 Islands , kde podľa vopred stanoveného itinerára navštívite 4 ostrovy (Tub Island, Chicken Island, Poda Island a Pranang Cave) rýchloloďou v cene 1200 Bth pre dosp. osobu a 800 Bth pre dieťa 3 až 11 rokov.
Treba však podotknúť skutočnosť, že ak lodný výlet zahŕňa i vstup do niektorého z Národných parkov tento je spoplatnený čiastkou 400 Bth.

Takisto medzi veľmi obľúbené patria jednodňové lodné výlety na Phi Phi Island.  Súčasťou výletu sú zastávky na viacerých miestach spojených s kúpaním v lagúnach, šnorchlovaním v korálových rífoch a obhliadkou nádherných jaskýň.
Jednou zo zastávok je aj veľmi známa Maya Bay, ktorej popularitu získal Hollywood film pod názvom “The Beach” v hlavnej úlohe s Leonardom DiCaprio.
Podobné lodné spojenie môžu turisti využiť pri návšteve Ko Lanta, alebo sa jednoducho presunúť na Phuket. Migrujúci turisti s obľubou využívajú a uprednostňujú túto príležitosť, ktorá im ušetrí oproti doprave po súši veľa času. Doprava rýchloloďou trvá niečo vyše 2 hodín a spolu s transferom do hotela stojí tento presun cca 650 Bth.

My sme v rámci nášho pobytu navštívili pre nás už dôverne známu Railay Beach, kde sme v roku 2011 strávili zopár dni v hoteli Sand See Resort v rámci nášho Fam Tripu.

IMG_0885

Naše spomienky pokračovali po krátkom presune na veľmi obľúbenú Phra Nang Cave, ktorej pláž patrí medzi najkrajšie a najfotogenickejšie pláže v oblasti Krabi.

Phra-Nang-Beach

Phra-Nang-Beach-2

IMG_20180324_152109

S odstupom času mám dojem, že toto miesto sa oproti roku 2011, kedy som navštevoval túto pláž každodenne pri mojom krátkom pobyte v Sand See Resort stalo veľmi známou a navštevovanou plážou. Pre veľký počet návštevníkov v súčasnosti pôsobilo to na mňa príliš komerčne.

Návštevníci si pri návšteve môžu popri kúpaní a opaľovaní dožičiť rôzne drinky a občerstvenie, ktoré sú pripravované priamo na lodičkách domorodých ľudí.
Je to miesto, ktoré je veľmi vyhľadávané aj pre skalné lezenie. Vnútorné a vonkajšie priestory jaskyne Phra Nang Cave, ktorá je súčasťou lagúny poskytuje pozoruhodné výhľady a úžasnú scenériu.

Plavba na Phra Nang Beach resp. na Railay Beach trvá cca 15 min z Ao Nang Beach a je dostupná iba od mora. Dopraví vás tam jedna z lodí longtail boat. Všetko toto sme si zabezpečili v Ao Nang v jednej z Travel and Tour Co., ktorých je tam nespočetné množstvo. Cena za dospelú osobu pri spiatočnej ceste je 300 Bth a premávajú kyvadlovo, akonáhle sa naplní ich kapacita.

Náš čas sa nezadržateľne krátil. Tak, ako všetko v živote má svoj koniec, tak nadišla chvíľa rozlúčiť sa.

Strávili sme tu nádherných 13nocí/14 dní. So službami hotela sme boli veľmi spokojní a budeme s láskou spomínať na tento krásny kút Thajska medzi ktoré provincia KRABI bezpochyby patrí.

Preto právom Ti patrí poďakovanie KAPUNKAP THAJSKO !

Na úplný záver iba toľko, v prípade akýchkoľvek otázok, volajte, alebo pošlite e-mail:

mobil: 0905 277 763
e-mail : sefcik.stefan@gmail.com

Privítal by som, keby sa s podobnými skúsenosťami z rôznych kútov Thajska podelili aj ostatný cestovatelia a napísali mi svoje zážitky.
Vopred veľmi pekne ďakujem.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.