THAJSKO – ostrov KO CHANG – perla Thajského zálivu

Nechajte sa inšpirovať   ….. a NAVŠTÍVTE ostrov KO CHANG.

Ostrov Ko Chang (v preklade “sloní ostrov”) je druhým najväčším ostrovom Thajska a je hlavným ostrovom súostrovia pozostávajúceho z 52 ostrovčekov, ktoré tvoria spolu národný morský park.

ko_chang_map

Niekoľko základných informácií o ostrove Ko Chang

Ostrov je dlhý cca 30 km a široký cca 14 km. Ko Chang je v súčasnosti považovaný za “zabudnutú perlu”, nakoľko turistický ruch tam neprepukol do takých rozmerov, ako na iných ostrovoch, napriek tomu ponúka krásne miesta, biele piesčité pláže a solídnu infraštruktúru na strávenie peknej dovolenky.
Ostrov na moje prekvapenie je členitý, pričom stredom ostrova sa tiahne džungľou zarastené pohorie. Na jeho západnom pobreží sa nachádzajú väčšie pláže a preto tu je situovaná väčšina rezortov, hotelov, reštaurácii a zábavných centier a podnikov.
Na východnom pobreží sa ubytovacie kapacity vyskytujú zriedkavo, tu žijú prevažne miestny obyvatelia a nachádza sa tu nemocnica a sídlo miestneho guvernéra.

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Ko Chang  a absolvovať tam svoju plážovú dovolenku, určite nebudete sklamaný.

Na západnom pobreží sú k dispozícii nasledovné pláže:

 • Hat Sai Khao (White Sand Beach) – najrušnejšia časť ostrova s najdrahšími hotelmi. Piesková pláž, v okolí je mnoho možností na “spoločenské” vyžitie.
 • Kai Mook Beach – malá kľudná pláž oddelená od White Sand Beach lesnatým kopcom. Pláž kamenistá, vhodná k potápaniu.
 • Laem Chaichet – medzi plážami White Sand a Klong Prao. Piesková, do mora pomaly klesajúca pláž. Oblasť je miesto plné barov, je tu hlavná benzínová stanica a taktiež nákupná Coconut Plaza s najväčším supermarketom na ostrove – V.J. Market, kde se dá veľmi dobre nakúpiť.
 • Klong Prao – dlhá piesková pláž lemovaná kokosovými palmami, jedna z najkrajších na ostrove. Mnoho možností k zábave – reštaurácie, obchody, internetová kaviareň…
 • Kai Bae – piesková pláž s palmami, poskytujúce v horúcich dňoch príjemný tieň. V blízkosti (600 až 2.500 metrov od pobrežia) sú ostrovčeky na ktoré se dá dôjsť na kajakoch.
 • Tha Nam Beach (Lonely Beach) – pláž, ktorá ponúka na svojej severnej časti príjemný biely piesok a na svojej južnej kamenistý povrch. Kľudné miesto, menej barov a reštaurácií.
 • Bang Bao – najjužnejšia časť ostrova. Malá kľudná pláž. Blízka “pôvodná” rybárska dedinka s domkami postavenými nad vodou okolo centrálneho móla sa pomaly ale iste premieňa skôr na obchody s rôznym tovarom.

Keďže milujem Thajsko a navštívil som ho pri mojich pracovných cestách viackrát, nebola to nikdy ta práva dovolenka spojená s oddychom a relaxom.
Tentokrát som si naplánoval skutočnú dovolenku a môj typ padol na ostrov Ko Chang, nachádzajúci sa v Thajskom zálive v provincii Trat v tesnej blízkosti hraníc s Kambodžou .

Tak ako to už býva, vybavil som si všetky formality s polročným predstihom a začiatkom mesiaca marca som vyrazil na cestu. Cesta na tento ostrov po prílete do Bangkoku je možná pozemnou dopravou, ktorá trvá cca 6-7 hodín, alebo letecky na linke Bangkok – Trat s dĺžkou letu 1 hodinu.

IMG_0021IMG_0017
Vybral som si leteckú dopravu nakoľko po 11 hodinách nepretržitého letu z Viedne do Bangkoku som nechcel stráviť ďalších šesť hodín v niektorom z dopravných prostriedkoch. Po prílete na letisko Trat nás čakal minivan, ktorý nás prepravil do prístavu a pokračoval s nami až do hotela. Cesta do vybraného hotela trvala cca 1 hodinu po opustení z trajektu.

Mojim prechodným bydliskom na dobu 14 dní sa stal hotel Centara Koh Chang Tropicana Resort ****, ktorý je priamo na pláži KLONG PRAO.

IMG_0614
IMG_0634
Areál hotela je situovaný  v tropickej záhrade a disponuje širokým výberom ubytovacích kapacít a čo je dôležité s WI-FI pripojením v cene.
Izby v rezorte Koh Chang Tropicana & Spa sú zariadené v thajskom štýle a majú drevený nábytok. Naskytá sa z nich výhľad do tropickej záhrady a nájdete v nich súkromný balkón, satelitnú TV, príslušenstvo na prípravu kávy/čaju a pracovný stôl. IMG_0725

Klong Prao Beach je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o prechádzky na pláži, morské pobrežie a pokoj. Je to ideálne miesto hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré určite ocenia jemnú, pieskovú, do mora pomaly klesajúcu pláž s kryštálovo čistou vodou.

Toto ubytovanie má jedno z najlepších hodnotení lokality v Ko Chang!

IMG_0649 balkone-der-zimmer 48395_13032512010011041751 541909

Naše voľnočasové aktivity boli zamerané na prechádzky po veľmi dlhej pláži spojené s kúpaním v mori. Tieto prechádzky sme spájali vždy s obhliadkou rôznych ubytovacích zariadení v okolí, kde sa dalo bez problémov dostať popri pláži kdekoľvek a popritom užiť si služieb aj iných zariadení.

IMG_0608
IMG_0661IMG_0700

Vhodným typom  na výlet je aj Elephant tracking, ktorý vrele doporučujem. Môžete sa na takýto výlet prihlásiť u sprostredkovateľa týchto služieb, ktorý tieto služby ponúka priamo na pláži, iba zopár metrov od nášho hotela, resp. na hlavnej ulici, ktorá je vzdialená od hotela cca 250 m.

IMG_0008IMG_0013

Samotné stravovanie si každý klient rieši podľa svojej chuti. Hotel okrem raňajok, ktoré sú v cene ubytovania formou bufetu, poskytuje aj večere.
Zo skúseností viem, že drvivá väčšina turistov navštevuje večer pouličné reštauračné a stravovacie zariadenia, ktoré sú vo väčšine prípadov spojené aj s obhliadkou rôznych obchodíkov a masážnych centier, ktoré sú tu bohato zastúpené. Veľmi obľúbeným miestom je aj miestne trhovisko, kde si môžete čokoľvek  zakúpiť a popritom sa aj veľmi lacno najesť.

Rád by som ešte spomenul tak veľmi obľúbené thajské masáže. Som presvedčený, že neexistuje človek, ktorý by si počas pobytu túto masáž nedoprial. Popri našich prechádzkach po pláži niet zariadenia, ktoré by nedisponovalo kvalitnými masérkami.
Pri jednej z našich prechádzok po pláži sme narazili na osobu zo Slovenska, ktorá podľa rozhovoru mala všetky služby poskytované ulicou dobre zmapované. Tak sme sa dozvedeli, že i keď sú ceny za masáže + – všade takmer rovnaké, tak nám doporučil masážne stredisko na hlavnej ulici, ktoré on sám niekoľko krát k svojej spokojnosti aj využil.
Neuplynul ani 1 deň a môžeme spolu s manželkou potvrdiť, že skutočne celotelová olejová masáž bola vynikajúca a od toho času sme boli ich pravidelnými zákazníkmi.
Pre orientáciu uvediem, že i keď nepoznám názov tohto masážneho strediska, tak pre záujemcov o tieto služby postačí, ak pri ceste vedúcej z hotela Centara na hlavnú miestnu komunikáciu zabočia na protiľahlú stranu ulice smerom k talianskej pizzerii a v jej susedstve je spomínané masážne stredisko s licencovaným certifikátom. Dôkazom dobre poskytovanými službami je i veľký záujem klientov, ktorý si musia svoje služby vopred objednať, čo sa nedá povedať o ostatných strediskách a salónoch, kde ta frekvencia zákazníkov je nepomerne nižšia.

Na záver len toľko, zbaľte si kufre, dobrú knihu a náladu, oddychujte v tieni kokosových paliem na ostrove Koh Chang nazývaný tiež perlou Thajského zálivu.

IMG_0727

Pridajte sa k nám a staňte sa aj VY členom neformálnej skupiny slobodných cestovateľov a doprajte si dovolenku svojich snov.

Nech už je vaša vysnívaná dovolenka kdekoľvek a akákoľvek majte vždy na pamäti heslo:
„Ako precestovať svet, aby z Vášho majetku neubudlo“.

Nie, nie je to žiadna fráza, musíte to jednoducho vyskúšať a to bez obáv a bez akýchkoľvek záväzkov.

V prípade záujmu zavolajte:
0905/27 77 63
alebo napíšte:
sefcik.stefan@ckventa.com

cestujemvyhodne-logo

 

Komentáre

  Pridať komentár

  * Nezapomeňte na povinné pole.